Blue Flower

Regulamin pobytu w klinice

W związku z wymogami sanitarno- epidemiologicznymi obowiązującymi 

w placówkach lecznictwa szpitalnego rodzice lub opiekunowie dzieci hospitalizowanych w Klinice Gastroenterologii, Heaptologii i Zaburzeń Odżywiania IP-CZD zobowiązani są do przestrzegania niżej wymienionego regulaminu:

  1. Przy dziecku przebywać może do stałej opieki JEDNA OSOBA W  GODZ. 6.00-22.00.
  2. Osoby pozostające na noc w Klinice nie mogą spać w jednym łóżku z dzieckiem, na podłodze, na materacach i łóżkach polowych TYLKO NA LEŻAKACH.
  3. Toalety dla rodziców znajdują się w pomieszczeniach numer 807 i 857. Zabrania się korzystania z toalet i łazienek zlokalizowanych przy salach chorych.
  4. Wanienki na salach niemowlęcych służą tylko do kąpieli dzieci.
  5. Łazienka z prysznicem dla rodziców znajduje się w pomieszczeniu  numer 857. Ze względów epidemiologicznych i estetycznych prosimy rodziców lub opiekunów o przestrzeganie zasad higieny osobistej.
  6. Przy świetlicy( pokój 835) znajduje się kuchenka dla rodziców. Tam rodzice mogą spożywać posiłki, przechowywać żywność w lodówce, korzystać z czajnika i mikrofalówki. NIE WOLNO JEŚĆ ANI PIĆ NA SALACH CHORYCH! ZAKAZ UŻYWANIA GRZAŁEK I CZAJNIKÓW!
  7. Aby zapobiec szerzeniu się infekcji ( grypie, biegunkom rotawirusowym itp. ) OKRYCIE WIERZCHNIE NALEŻY ZOSTAWIAĆ W SZATNI (BLOK E-PARTER), KTÓRA JEST CZYNNA CAŁĄ DOBĘ. OBOWIĄZUJE ZAKAZ WSTĘPU DO ODDZIAŁU DLA OSÓB Z  INFEKCJAMI!
  8. Na terenie całego szpitala obowiązuje zakaz palenia papierosów

Szpital jest domem dla wszystkich dzieci, a celem regulaminu jest stworzenie optymalnych warunków waszym dzieciom, więc uprzejmie prosimy rodziców i osoby odwiedzające o zastosowanie się do przedstawionych wymogów.

ZASADY PRZYJĘCIA